AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY / AKTUALNOŚCI
 

W niedzielę Zapraszamy do Puszczy Kozienieckiej!

31 sierpnia on Aktualne, maratonradom  

XII RADOMSKI MARATON TRZEŹWOŚCI – zapraszamy do Puszczy Kozienickiej

Kilka dni pozostało do kolejnego Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Impreza ta jest najstarszą radomską cykliczną imprezą biegową. Po pierwszych dziesięciu edycjach organizowanych na zalewem Borki, w tym roku po raz drugi spotykamy się w Kozłowie - bowiem tamtejsza Publiczna Szkoła Podstawowa stanowi bazę imprezy.
Program biegów jest identyczny jak w ubiegłym roku, a więc mamy do wyboru 3 dystanse – 10km, półmaraton i maraton. Start wszystkich biegów -3 września o g.11.00.
Trasa półmaratonu i maratonu nie uległa zmianie, poza drobnymi korektami na 5 i 13 kilometrze. Zmieniliśmy natomiast trasę biegu na dystansie 10km – pierwsze 5km ( dokładnie – 4,67km) biegniemy trasą maratonu, następnie mamy nawrót i wracamy drogą królewską do figurki (figurka jest w odl.1km od parkingu w Kozłowie) przy której skręcamy w lewo i biegniemy prosto do mety w Kozłowie. W miejscu nawrotu usytuowany będzie punkt odżywczy , który dotychczas był na leśnym parkingu.
Znacznie poprawiło się zaplecze imprezy mieszczące się w Publicznej Szkole Podstawowej.
Trasy w Puszczy Kozienickiej cieszą się rosnącym powodzeniem pasjonatów aktywnego wypoczynku – biegaczy, rowerzystów, „kijkarzy”. Obserwując natomiast tegoroczne zgłoszenia spodziewamy się mniejszej frekwencji. Warto jednak zauważyć, że na liście startowej widnieją nazwiska wielu doświadczonych biegaczy mających za sobą mnóstwo ciężkich i prestiżowych startów. Kilku z nich startowało przed jedenastu laty w pierwszej edycji Radomskiego Maratonu Trzeźwości.
Warto niektórych przedstawić – - Paweł Żuk – radomianin mieszkający w Warszawie, ultras, były rekordzista Polski w biegu 6 dobowym pokonał dystans 712km,
− Roman Asayewicz – głuchoniemy biegacz z Białorusi, pobiegnie u nas swój 700-tny maraton!!,
− Tadeusz Ruta – uk. ponad 200 maratonów , zajął 5 miejsce w Spartathlonie (248km)
− Andrzej Grzybała – uk. blisko 250 maratonów
− Przemysław Torłop – uk. 500 maratonów, trzeci na polskiej liście Klubu 100 Maratonów.
Na liście startowej widzimy również zawodników, którzy już zwyciężali w naszej imprezie – jak Karolina Waśniewska – radomianka 4 zawodniczka tegorocznych MP w maratonie, czy Rafał Czarnecki – zwyciężca wielu krajowych maratonów, rekordzista trasy nad zalewem.
Należy podkreślić rosnące zaangażowanie lokalnego wolontariatu, strażaków OSP Jastrzębia, dyr. PSP w Kozłowie – Małgorzaty Zych.
Patronami Radomskiego Maratonu Trzeźwości zostali – wójt Jastrzębi – Elżbieta Zasada, oraz przewodniczący Rady Gminy Jastrzębia – Józef Tomalski.
Ponadto impreza otrzymała wsparcie sponorskie od firm - AutoGaz- Centrum , producenta napojów Zbyszko, a także jest współfinansowana ze środków otrzymanych od Zarządu Województwa Mazowieckiego.
Serdecznie zapraszamy do udziału, kibicowania, jak również chętnych do wolontariatu.
Tadeusz Kraska – prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”

ZAPISY TUTAJ 

12RMT-MARATON-TRZEZWOSCI

Brak komentarzy

Napisz komentarz
  • NASI PARTNERZY i FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE


                        Biuro Radom