AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY / AKTUALNOŚCI
XII RMT Czarnecki, Grabda, Kraska - meta  

Podsumowanie 12 RMT

08 września on Aktualne, maratonradom  

Karolina Waśniewska i Rafał Czarnecki zwycięzcami XII Radomskiego Maratonu Trzeźwości.

Bardzo dobre warunki pogodowe panowały podczas niedzielnego Radomskiego Maratonu Trzeźwości, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Kozłowie.Wcześniejsze prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne, co mogło mieć wpływ na tegoroczną frekwencję zawodów. Ostatecznie łącznie wszystkie 3 rozegrane biegi ukończyło 212 zawodników.

Na pokonanie pełnego dystansu maratońskiego zdecydowało się 56 osób. Ten dystans najszybciej pokonali-

mężczyźni – 1. Rafał Czarnecki – 02:56:01 – Bliżyn, 2. Karol Grabda – 02:56:06 – Mirów , „Biegiem Radom!”, 3. Romuald Prószyński – 02:58:10 – Puławy,

kobiety       - 1. Karolina Waśniewska – 03:28:53 – Radom, „Biegiem Radom!”, 2. Agnieszka Brogowicz – Stępniewska – 04:07:56 – Grójec, 3. Natalia Piasek – 04:19:02 – Pakosław

W półmaratonie najszybsi byli - Paweł Wójcik – 01:22:31 z Brzeszczy i Lidia Czarnecka – 01:36:50 z Bliżyna. Na dystansie 10 km. bezkonkurencyjny był Mateusz Dębski  - 00:34:54– RTL ZTE Radom, a wśród pań najszybsza była radomianka Katarzyna Klepacz – 00:42:05.

Po raz pierwszy oprócz tradycyjnych medali dla wszystkich którzy dobiegli do mety, najlepsi oprócz pucharów otrzymali nagrody finansowe.

Jednym z uczestników imprezy był Roman Asayewich, głuchoniemy zawodnik z Białorusi, który ukończył swój 700-tny maraton! Najstarszym biegaczem był 73 – letni Krzysztof Kicek, który ukończył półmaraton na 55 miejscu w stawce 70 zawodników. Pan Krzysztof jest jednym z kilku Polaków, którzy pokonali wszystkie 38 maratonów warszawskich, a za niespełna 3 tygodnie pobiegnie w tym kultowym maratonie po raz 39!

Dzięki gościnności dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozłowie, mieszkańców okolicznych wiosek -Kozłowa, Dąbrowy Kozłowskiej i Stoków, oraz gospodarzy gminy Jastrzębia impreza cieszyła się doskonałą kameralną atmosferą.

W zgodnej opinii uczestników zawodów, warto kontynuować organizację biegowych imprez w pięknym otoczeniu lasów Puszczy Kozienickiej. Uczestnicy imprezy to głównie mieszkańcy regionu radomskiego i szkoda , że główne przesłanie Maratonu Trzeźwości – propagowanie trzeźwego, zdrowego stylu życia, oraz popularyzacja piękna przyrody Ziemi Radomskiej nie cieszy się uznaniem włodarzy powiatu radomskiego.

Z naszego wieloletniego doświadczenia w organizacji imprez biegowych wynika, że bez wsparcia władz na terenie których się one odbywają, nie ma możliwości ich rozwoju - przyrostu frekwencji, podnoszenia poziomu sportowego, uatrakcyjniania i rozbudowy programu, oraz skutecznej promocji.

 

XII RMT dekor.M

Dekoracje mężczyzn - najlepsi w maratonie

XII RMT dekor.K

Dekoracje kobiet - najlepsze w maratonie

XII RMT Dębski

Zwycięzca biegu 10KM

XII RMT start

Start wszystkich biegów

XII RMT Asajewicz , Kraska meta

Tadeusz Kraska i Roman Asayewich

Dziękujemy zawodnikom za stworzoną atmosferę, władzom gminy Jastrzębia za pomoc i patronat, dyrekcji PSP za wspaniałą gościnność, Nadleśnictwu Radom za umożliwienie organizacji zawodów. Specjalne podziękowania należą się naszym wolontariuszom – druhom z OSP Goryń, uczniom PSP w Kozłowie, harcerzom z VII Jedleńskiego Szczepu Harcerskiego z Jedlni Letniska, wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu z Jedlni Letniska, wolontariuszom „Arki”, wspaniałym masażystkom i wielu, wielu innym bez których te zawody nie mogłyby się odbyć.

Dziękujemy również Urzędowi Marszałkowskiemu za uzyskane wsparcie, jak i naszym sponsorom – firmom Zbyszko i Auto - Gaz Centrum.

Do zobaczenia za rok na XIII Radomskim Maratonie Trzeźwości! – Tadeusz Kraska – prezes SBR!

XII RMT Waśniewska, Połoński - meta XII RMT pkt odżywczy XII RMT las1 XII RMT Czarnecki

WYNIKI:

MARATON OPEN

 

MARATON  ZAWODNICY ZIEMI RADOMSKIEJ

 

PÓŁMARATON OPEN

 

10KM OPEN

LINK DO WYNIKÓW W MARATONIE W SERWISIE ENDUHUB.COM

https://enduhub.com/pl/wyniki/2017/09/03/bieganie/xii-radomski-maraton-trzezwosci,32014/

Komentarze
  • Mateusz
    4 lata ago - Odpowiedz

    Bardzo cieszę się że pierwszy raz udało mi się wystartować w tej imprezie z tak określonym przesłaniem w nazwie.

Napisz komentarz
  • NASI PARTNERZY i FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE


                        Biuro Radom