AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY / AKTUALNOŚCI
 

O Biegu Mikołajkowym i nie tylko…

05 grudnia on Aktualne, Bieg Mikołajkowy  

O Biegu Mikołajkowym i nie tylko – słów parę.

Bieg Mikołajkowy za nami. Myślę, że była to jedna z fajniejszych tegorocznych imprez. Kilka godzin zabawy w doborowym towarzystwie – biegaczy, kibiców, dzieci, młodzieży. Poza rywalizacją sportową na imprezie dominowała wyrażana na wiele sposobów chęć pomocy ludziom, którzy tej pomocy potrzebują.
Spróbujmy podsumować:
Biegi – działo się bardzo wiele. Biegi dzieci i młodzieży – 12 biegów, 81 uczestników, elektroniczny pomiar czasu, wyniki i dyplomy do pobrania na stronie https://sportmaniacs.com/pl/races/iv-bieg-mikoajkowy
Jak zwykle najliczniej reprezentowane były kategorie najmłodsze.
Bieg główny – 5 kilometrów - ukończyło 221 osób. Bieg ten charakteryzowała bardzo dobra frekwencja oraz zacięta walka. Zwyciężyli – Karolina Waśniewska wśród Pań, natomiast wśród mężczyzn najszybszym okazał się Łukasz Pochylski – gratulujemy!
Bieg Mikołajów – wesoły wspólny bieg kończący imprezę, poprzedzony dynamiczną rozgrzewką poprowadzoną przez Agnieszkę Zielińską z Fitness Platinium oraz wyborem Mister Mikołaja.
W trakcie biegów i w przerwach między nimi uwijali się nasi wolontariusze – jak zawsze niezawodna i liczna grupa z PSP 34 pod dowództwem Pani Joasi Kaliszewskiej oraz silna grupa wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Efektem wspólnej pracy organizatorów, wolontariuszy oraz przy wsparciu naszych darczyńców jest gwarancja pełnego zaspokojenia potrzeb dwóch rodzin, które wybraliśmy z tegorocznej listy Szlachetnej Paczki. Mamy zgromadzone środki finansowe w kwocie blisko 7000 złotych, rower potrzebny w jednej z rodzin oraz znaczne ilości produktów spożywczych, środków czystości i higieny osobistej. Warto nadmienić o fajnej reakcji osób wyróżnianych za zwycięstwa w poszczególnych biegach, którzy wymieniali swoje nagrody w postaci toreb ze słodyczami, żywnością, artykułami chemii gospodarczej- przekazane nam przez radomski supermarket Piotr i Paweł – na słodkie mikołaje. W ten sposób prawie cała pula tych nagród trafi do szykowanych przez nas paczek. Serdecznie dziękujemy!
Środki, które zgromadziliśmy to efekt wsparcia wielu darczyńców – firm, instytucji, osób fizycznych.
Wymieńmy niektórych z naszych darczyńców:
• Piekarnia Wacyn,
• Producent napojów Zbyszko,
• Supermarket Piotr i Paweł,
• DeltaMed - ratownictwo medyczne,
• Multikino Helios,
• Pizzeria Tomato, Karen – producent torebek i galanterii skórzanej,
• Megaron - chemia budowlana.
Bieg Mikołajkowy uzyskał wsparcie finansowe Gminy Miasta Radomia, a gospodarzem i współorganizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z kier. ośrodka Borki – Markiem Kutkiewiczem na czele.
Co dalej? – inwentaryzujemy przyniesione dobra, wybieramy się na zakupy, całość ładujemy do paczek i zawozimy do magazynu Szlachetnej Paczki.
Bieg Mikołajkowy był ostatnią tegoroczną imprezą organizowaną przez nasze Stowarzyszenie, ale nie ostatnią okazją do spotkania.
W niedzielę 17 grudnia spotykamy się na tradycyjnym wigilijnym opłatku biegowym.
Już dzisiaj zapraszamy, a szczegóły wkrótce.

Brak komentarzy

Napisz komentarz
  • NASI PARTNERZY i FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE


                        Biuro Radom