AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY / AKTUALNOŚCI
 

TROPEM WILCZYM – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rekordowa frekwencja.

24 lutego on Aktualne, tropemwilczym  

Kolejna tegoroczna impreza biegowa organizowana przez Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” – Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, notuje rekordową frekwencję. Podobnie jak w Biegu dla WOŚP- jeszcze przed upływem terminu rejestracji wyczerpane zostały limity zgłoszeń.
Do biegu, który odbędzie się w niedzielę 25 lutego zgłosiło się 320 osób, oraz dodatkowo poza limitem przyjęliśmy zgłoszenia 30 zawodników.
Trzecia edycja biegu zostanie przeprowadzona - podobnie jak dwie poprzednie – na terenie Puszczy Kozienickiej.
Program imprezy obejmuje dwa biegi. O godzinie 12.00 wystartuje bieg na symbolicznym dystansie 1963m – to rok w którym zginął ostatni z żołnierzy wyklętych. Ten bieg - to wspólny bieg patriotyczny, bez rejestracji, pomiaru czasu, klasyfikacji.
Bieg główny rozegrany zostanie na dystansie 10 kilometrów i ma charakter biegu krosowego, poprowadzonego bardzo atrakcyjnymi duktami leśnymi, w części Drogą Królewską - na którą wbiegamy w odl. ok. 1 kilometra od parkingu leśnego w Kozłowie. Ponadto na trasie znajduje wymagający odcinek podbiegu na Wielką Górę. Start biegu głównego przewidziano na godzinę 12.30, a limit czasowy na jego pokonanie wynosi 90 minut.
Start i meta obu biegów znajdują się tuż obok Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozłowie, na terenie której zlokalizowane jest biuro zawodów otwarte w dniu imprezy od godziny 09.00 oraz szatnie.
Po ukończeniu biegów na zawodników czekać będzie tradycyjnie gorący poczęstunek.
Tropem Wilczym to kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie „Biegiem Radom!” przy znacznym wsparciu i zaangażowaniu dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozłowie, oraz gospodarzy gminy Jastrzębia.
Patronat honorowy nad imprezą sprawują: Wójt Gminy Jastrzębia - Pani Elżbieta Zasada i Przewodniczący Rady Gminy Jastrzębia - Pan Józef Tomalski.
Zapraszamy w najbliższą niedzielę do Kozłowa. Jeśli przyjedziecie na parking szkolny w Kozłowie będziecie dopingować finiszujących zawodników, natomiast korzystając z parkingu leśnego w Kozłowie - po krótkim spacerze Drogą Królewską będziecie mogli kibicować zawodnikom na trasie biegu.
W imieniu organizatorów zaprasza - Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”

Brak komentarzy

Napisz komentarz
  • NASI PARTNERZY i FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE


                        Biuro Radom