AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY / AKTUALNOŚCI
 

XIV Radomski Maraton Trzeźwości – 70-TADKA

11 października on Aktualne, Bez kategorii, maratonradom  

Zaledwie kilka dni dzieli nas od ważnego wydarzenia biegowego, jakim jest Radomski Maraton Trzeźwości. Tegoroczna 14-ta już edycja ma charakter wyjątkowy, albowiem termin tego wydarzenia wypada dokładnie w dniu moich 70-tych urodzin! Stąd w nazwie imprezy dodany został człon - 70-tka Tadka, a w programie biegów znalazł się ultramaraton na dystansie 70-kilometrów. Ultramaraton z niewygórowanym limitem czasowym wynoszącym 10 godzin, z opcją ewentualnego jego skrócenia do 50 kilometrów pozwala podjąć próbę zostania ultramaratończykiem praktycznie każdemu. A gdzie spróbować, jak nie u siebie na pięknej puszczańskiej trasie? Bieg rozegrany zostanie jako Mistrzostwa Ziemi Radomskiej w Ultramaratonie z honorowym patronatem prezydenta miasta Radomia - Radosława Witkowskiego. Zapowiada się bardzo silna stawka tego biegu. Już dzisiaj widzimy na liście startowej takie znane nazwiska ultramaratońskie jak - Paweł Żuk, Grzegorz Baćmaga, Andrzej Myrta, Tadeusz Ruta czy debiutantka na dystansie ultra - Karolina Waśniewska, czołowa polska maratonka. Pozostałe dystanse, które mamy w programie to oczywiście maraton oraz krótsze - półmaraton i Leśna Dyszka. Limity czasowe lub ich brak (półmaraton, Leśna Dyszka) powinny stanowić zachętę nawet dla dłuższego spaceru w pięknych podradomskich lasach. Warto wspomnieć, że na dystansie 10-kilometrowym awizuje swój udział jedyna polska mistrzyni świata w maratonie - Wanda Panfil. Swój udział można zgłosić elektronicznie do dnia 15.10 na stronie biegiemradom.pl lub w dniu 19.10 w biurze zawodów mieszczącym się przy ul. Traugutta 46/48.

Zapraszamy więc w niedzielę 20 października do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego - Siczki 1A - uwaga to jest nowy adres! (dotychczasowy - Jedlnia Letnisko Płużańskiego 30). Zapraszamy zarówno do udziału, jak również do kibicowania. Natomiast od godziny 17-tej zapraszam na spotkanie z jubilatem, przy torcie i dobrej muzie.

Organizatorem XIV Radomskiego Maratonu Trzeźwości jest we współpracy z Nadleśnictwem Radom - Stowarzyszenie "Biegiem Radom!"

Z poważaniem - Tadeusz Kraska

Brak komentarzy

Napisz komentarz
  • NASI PARTNERZY i FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE


                        Biuro Radom