AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY / AKTUALNOŚCI
biegiem-wokol-poludnia-gra  

„Biegiem wokół Południa” – kolejny bieg Grand Prix Radomia już w niedzielę

17 maja on Aktualne  

Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania, na kolejną imprezę z cyklu Grand Prix Radomia 2013 w biegach ulicznych - tym razem biegamy w parku, i dookoła osiedla Południe. Organizacja kolejnych biegów w innych częściach miasta, ma na celu pokazanie radomianom, że w naszym mieście jest wiele miejsc, w których można bieganie uprawiać. Zachęcamy tak do udziału, zgłoszenia siebie lub dzieci, jak i zaproszenia znajomych, rodziny, można zrobić sobie rodzinny piknik w parku, tym bardziej, że pogoda powinna tym razem dopisać, pogoda.onet.pl przewiduje na niedzielę w Radomiu temp. 24 stopnie, i prawie bezchmurne niebo.

Startujemy zgodnie z regulaminem całego Grand Prix, w niedzielę 19-05-2013, od 9.00, wtedy uruchomione zostanie biuro zawodów znajdujące się przy starcie na terenie Parku Południe, w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 21 przy Trojańskiej 5 będzie można skorzystać z szatni i natrysków. Biegi dzieci planowane są na godz. 11.00 Bieg główny kobiet 12.00 mężczyzn 12.30 możliwe, że podobnie jak poprzednim razem będzie jednak wspólny start, w takim przypadku o godz. 12.30. Start i meta biegu na terenie Parku, trasa wiedzie dookoła całego osiedla po ścieżce rowerowej, i na koniec po alejkach parkowych. Kobiety mają do pokonania jedno okrążenie osiedla, mężczyźni dwa okrążenia. Długość trasy (jednego okrążenia), to nieco ponad 3km po ścieżce rowerowej plus około 600m po parku.
Przypominamy, że obowiązują numery startowe pobrane przy poprzednich biegach, trzeba zabrać go ze sobą na imprezę, jeśli ktoś takowego nie posiada (lub co gorsza zgubił), może uzyskać go w biurze zawodów, tam też można zapisać się na nasze Grand Prix, aby być sklasyfikowanym, wystarczy wziąć udział w dwóch biegach, a takich na przestrzeni roku, będzie jeszcze kilka. Osoby które mają numer, powinny na miejscu potwierdzić swój udział w imprezie (w biurze zawodów).

W czasie zawodów na Południu będziemy przyjmować zgłoszenia wolontariuszy, którzy chcą pomóc w organizacji Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76. Potrzebujemy m.in. osób chętnych do wystąpienia w roli pacemakera w czasie półmaratonu 23 czerwca. (Pacemaker to osoba, która od startu do mety prowadzi bieg (najczęściej jednym tempem) na określony czas. Zadaniem pacemakerów jest pomoc wszystkim chętnym zawodnikom w dotarciu do mety w zamierzonym czasie. Najczęściej pacemakerzy prowadzą na następujące czasy: 1:30, 1:40, 1:50, 2:00 i 2:15.) Poszukujemy osób dorosłych, zwłaszcza sympatyków biegania i amatorów, którzy z różnych powodów nie wystartują w półmaratonie 23 czerwca. i chcieliby pomóc nam organizacyjnie. Informacji o wolontariacie udzielać będą członkowie Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”. do którego będzie można też, zapisać się w trakcie imprezy.

Mapa biegu:

Pokaż Biegiem wokół Południa na większej mapie

Brak komentarzy

Napisz komentarz
  • NASI PARTNERZY i FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE


                        Biuro Radom