AKTUALNOŚCI

OSTATNIE WPISY / AKTUALNOŚCI
 

7 dni do zamknięcia zapisu „Tropem Wilczym”

19 lutego on Aktualne, tropemwilczym  
TROPEM WILCZYM - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 Jeszcze tylko przez tydzień możliwe będzie dokonanie zgłoszenia elektronicznego do biegu głównego na dystansie 10km. Zgłoszenie elektroniczne to - gwarancja udziału, niższa opłata startowa, imienny numer startowy, szybka i prosta weryfikacja w biurze zawodów.
A warto, poza samym udziałem w biegu - wygospodarować sobie trochę czasu, aby móc obejrzeć pokazy ratownictwa młodych druhów strażackich z OSP Jastrzębia, prezentację żołnierskich umiejętności WOT, prezentację oręża wojskowego Kozienickiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej, czy wreszcie poczuć klimat tamtych czasów słuchając zespołu KNS.
Chętni - a tacy z pewnością się znajdą - mogą pół godziny przed biegiem głównym wystartować na symbolicznym dystansie 1963m.
Wspólna organizacja biegu z Gminą Jastrzębia gwarantuje zdecydowanie wyższą frekwencję, głównie na krótszym dystansie spodziewany jest udział ok.250 zawodników. Dla tego biegu - bez opłaty startowej i limitu wiekowego - przewidziano również medale, oraz puchary dla 3 najlepszych kobiet i mężczyzn.
Bieg na dystansie 10km, to leśna trasa crossowa z jednym wzniesieniem na trasie. Bieg rozpoczyna się 2 kilometrowym asfaltowym odcinkiem, a dalej to znane z treningów tereny puszczy kozienickiej.
Na trasie poza druhami OSP gminy Jastrzębia, kibicować i zabezpieczać trasę będą wolontariusze ze szkół w Jastrzębi, Kozłowa i Lesiowa. Młodzież z Kozłowa obsługiwać będzie również stolik z napojami, który będzie ustawiony na drodze królewskiej obok przydrożnej figurki.
Po biegu zawodników poczęstujemy gorącym posiłkiem, oraz herbatką.
Dla niezmotoryzowanych zawodników i kibiców, w niedzielę o godzinie 12.00 z placu przy dworcu PKP odjedzie specjalny autokar, natomiast o g.12.10 odjedzie z parkingu przy Urzędzie Skarbowym na ul.Zbrowskiego 106.
Planowany odjazd do Radomia ok.g.16-tej. Przejazd oczywiście jest bezpłatny.
Patronami tegorocznej edycji są - starosta radomski - Waldemar Trelka i wójt Jastrzębi - Wojciech Ćwierz.
Imprezę organizują wspólnie - Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" i Gmina Jastrzębia.
Serdecznie zapraszamy!
Brak komentarzy

Napisz komentarz
  • NASI PARTNERZY i FIRMY WSPÓŁPRACUJĄCE


                        Biuro Radom